- ככה מריצים היום טקסט -

שירותי הקלדה מקצועית

אנו בטקסט רץ מציעים שירותי הקלדה לספרים וחוברות, במחיר מעולה ובאיכות גבוהה. לפניכם מידע חשוב ומעניין על הקלדת ספרים, מומלץ מאוד לקרוא ולהחכים!

מה זו הקלדה?

השלב הראשון בהוצאת הספר שלך, הינו הקלדה. 

'הקלדה' פירושה כמובן לחיצה על 'קלידי' המקלדת, ובדרך כלל – העתקת טקסט מכתב היד לטקסט ממוחשב במעבד תמלילים (בדרך כלל וורד). 

כיום, חלק גדול מהמחברים – ואולי רובם, עובדים מלכתחילה בעצמם על מחשב, ועבורם הדף הנוכחי לא רלוונטי ביסודו. גם אם אתם כאלה – עדיין כדאי שתקראו את הדברים, הם יכולים להועיל גם למי שהטקסט שלו כבר מוקלד. 

מה היתרונות בשירותי הקלדה מקצועית?

למרות שהקלדה היא 'רק לחיצות מקלדת', עדיין יש כמה הבדלים בין שירותי קלדנות מקצועיים להקלדה ביתית, והם:

  1. זמן. בהקלדה מקצועית המבוצעת על ידי אדם שזו מלאכתו והוא מיומן בה – ניתן להגיע להספק של עד 20,000 תווים לשעה ויותר (!). לשם השוואה, אדם מן השורה (שמכיר את המקלדת כמובן) מקליד במהירות של 2000 עד 5000 תווים בשעה. זמן ההקלדה משמעותי בפרק הזמן של הוצאת הספר
  2. חלוקת עבודה. כשההקלדה היא גדולה ומבוצעת על ידי גוף מקצועי, ניתן לחלק אותה למספר אנשי מקצוע שיקלידו במקביל, וכך לקצר את זמן העבודה משמעותית. בצורת הקלדה זו הקלדנו לא פעם ספרים עבי כרס תוך מספר ימים!
  3. הבנה. מקצוענים צברו ניסיון במהלך השנים, להבנת כתבי יד שונים ובכללם 'כתבי חרטומים', וכן למדו להיכנס לראש הכותב ולהבין מה פירושו של כל סימון, היכן מתחיל קטע חדש, היכן יש כותרת, היכן לרדת שורה וכו'.
  4. דקדוק. גם אם מקלידים מילה במילה, עדיין יש תועלת בהכרת כללי הכתיבה והדקדוק. אם המקליד הוא מקצוען הוא יודע שלא שמים רווח לפני פסיק או סימן שאלה , הוא אינו טועה באיות המילים, ונמנע משגיאות כתיב נפוצות.
  5. סדר. מקליד מקצועי יודע איך משתמשים בוורד, ולכן הקובץ שיוצא תחת ידו הוא אחיד, מאורגן ומסודר טוב, מה שיקל מאוד על מלאכת העריכה, ההגהה ובמיוחד – על עימוד הספר. כל מעמד יודע שאחד הסיוטים הוא להכין לעימוד קובץ וורד שהוקלד על ידי חובבן, ש'זרע' בו קודים ותווים בעייתיים (אנגלית, Shift-Enter וכיו"ב), בלי להיות מודע לכך. שירותי קלדנות נכונים ומקצועיים יחסכו לכם זמן עבודה יקר בהמשך!

למרות הכל, אם יש לכם חבר או בן-משפחה שמוכן לעשות את העבודה – אין סיבה שלא תיעזרו בו, כי אחרי הכל – עם הקובץ ניתן יהיה להסתדר, וכך יישאר לכם כסף לשאר עלויות הוצאת הספר.

תמלול והקלדה לספר - הוצאה לאור טקסט רץ

מה צריך לעשות לפני הקלדה?

לפני שאתם מגישים קובץ להקלדה, כדאי מאוד שתעשו את הדברים הבאים:

  1. גיבוי! אסור בשום אופן למסור להקלדה קובץ מקור ללא גיבוי, לעולם! תמיד חובה לצלם ולשמור עותק, למקרי נזק, אובדן, צונאמי ועוד.
  2. סדר! לטובתכם, אל תגישו להקלדה ערימת דפים מבולגנת. זה יצור קובץ מבולגן בהתאמה, שלסדר אותו ייקח לכם זמן ו/או יעלה לכם כסף. שבו על החומר היקר שלכם, חלקו לחלקים, הדקו בשדכן או סדרו בניילוניות, מספרו את העמודים (גם במחברת!), מספרו את החוברות והוסיפו כותרות.
  3. טקסט נקי! מחקו היטב מילים, הערות או מידע לא רלוונטי מהדפים שלא תרצו שיופיע בקובץ. רצוי למחוק בטיפקס, או למחוק לחלוטין (שהמקליד לא יסתפק אם תיקנתם, או מחקתם או בכלל נרדמתם…)
  4. הנחיות. במידה ויש לכם סימונים שונים על הדפים (מחק מילה / הוסף שורה / שורה חדשה / נקודה / עיטור / הפניה להערת שוליים / תיקון אחר) – שאלו את עצמכם; האם בטוח שהמקליד יבין את כוונתכם? יתכן שכדאי לכם להכין רשימת הנחיות, ולכתוב בבירור מה הכוונה בכל סימן. 

רק אחרי כל אלו – שלחו את כתב היד להקלדה.

כמה עולה שירותי קלדנות מקצועיים?

המחיר המקובל בשוק לשירות הקלדה מקצועית נע בין 40 ₪ עד 60 ₪ לקובץ (קובץ=10,000 תווים כולל רווחים), כאשר השינויים נובעים בעיקר מרמת קריאות הכתב. אם הכתב ממש לא קריא, מסתבר שהעבודה תתומחר לפי שעה. 

יש סוגי תכנים שמחיריהן עשויים להשתנות עקב מילים קשות, כגון; מונחים מקצועיים, ראשי תיבות, שילוב שפות שונות, משוואות מתמטיות, הכנסת אלמנטים ועוד.

חדש! צרפו ושלחו את הקובץ שלכם להתרשמות שלנו!

רוצים מחיר מדויק בשבילכם להקלדה? שלחו לנו כעת באמצעות הטופס הבא צילום של עמוד או שניים, כתבו מה הכמות שאתם רוצים להקליד, וקבלו הצעת מחיר למייל!

כל שירותי ההוצאה לאור:

הקלדה

הקלדה

עריכה

עריכה

הגהה

הגהה

עימוד

עימוד

עיצוב

עיצוב

הדפסה

הדפסה

פרסום

פרסום

הפצה

הפצה

שירותים נוספים:

תמלול

תמלול

OCR

OCR

ניקוד

ניקוד

תרגום

תרגום

מיתוג

מיתוג

אהבתם? תנו לייק!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print

רוצים סתם לדבר בכללי? אנחנו נשמח!

מאמרי הדרכה למחברי ספרים:

מאמר דעה טור דעה הוצאה לאור טקסט רץ הוצאת ספרים

מאמר דעה: הדרך לשכנע באמת…

הרבה אנשים יודעים לכתוב, אך רק מעטים כותבים ברמה גבוהה באמת. לא קל לכתוב מאמר דעה, אך זוהי הצורה החזקה והאפקטיבית ביותר להציג טיעון ולשכנע | טור לאינטליגנטים שבינינו…

קרא עוד »
עימוד תורני לספר קודש, עיצוב לספרי קודש סוגים שונים - טקסט רץ

עימוד תורני לספרי קודש

עימוד תורני לספר קודש – במה הוא שונה? איך עושים אותו? מדוע הוא מבוצע דווקא בתוכנת תג? מה האתגר ביצירת קובץ 'רב-טקסט'? מדוע 'צורת הדף' לא תשתנה לעולם?​

קרא עוד »