שירותי הקלדה מקצועית

מה זו הקלדה?

השלב הראשון בהוצאת הספר שלך, הינו הקלדה. 

'הקלדה' פירושה לחיצה על 'קלידי' המקלדת, ובדרך כלל – העתקת טקסט מכתב היד לטקסט ממוחשב במעבד תמלילים (בדרך כלל וורד). 

אנו מעניקים שירותי הקלדה מקצועית במקצועיות וביעילות, יחד עם מגוון שירותים נלווים להקלדה, כגון: סריקה, תמלול, המרה, חילוץ ועוד שעליהם תוכלו לקרוא בתחתית הדף

ישנם מחברים רבים שעובדים בעצמם על מחשב, ועבורם הדף הנוכחי לא רלוונטי ביסודו, אך מן הסתם ימצאו תועלת בחלק מהפרקטיקות המובאות פה, לא רק בנושא שירותי הקלדה. 

מה היתרונות בשירותי הקלדה מקצועית?

למרות שהקלדה היא 'רק לחיצות מקלדת', מתברר שעדיין יש הבדל בין שירותי הקלדה מקצועית להקלדה חובבנית, הבדל הבא לידי ביטוי במספר נקודות:

 1. זמן. בהקלדה מקצועית המבוצעת על ידי אדם שזו מלאכתו והוא מיומן בה – ניתן להגיע להספק של עד 20,000 תווים לשעה ויותר (!), ולשם השוואה אדם ממוצא שמתמצא מעט במחשבים אך לא התנסה בהקלדה מהירה, מקליד בשעה 3000 עד 6000 תווים. בצורה זו ניתן לסיים הקלדה של ספר עב כרס בכמה שבועות!

 2. חלוקת עבודה. בנוסף כשההקלדה היא גדולה ומבוצעת על ידי גוף מקצועי, ניתן לחלק אותה למספר אנשי מקצוע שיקלידו במקביל, וכך לקצר את זמן העבודה משמעותית. בצורת הקלדה זו הקלדנו לא פעם ספרים עבי כרס תוך מספר ימים!

 3. הבנה. מקצוענים צברו ניסיון במהלך השנים, להבנת כתבי יד שונים ובכללם 'כתבי חרטומים', וכן למדו להיכנס לראש הכותב ולהבין מה פירושו של כל סימון, היכן מתחיל קטע חדש, היכן יש כותרת, היכן כותרת משנה וכו'.

 4. דקדוק. גם אם מקלידים מילה במילה, עדיין יש תועלת בהכרת כללי הכתיבה והדקדוק. אם המקליד הוא מקצוען הוא יודע שלא שמים רווח לפני פסיק או סימן שאלה ,  הוא אינו טועה באיות המילים, לא מסיים מקטע בפסיק ועוד.

 5. סדר. מקליד מקצועי יודע איך משתמשים בוורד, ולכן הקובץ שיוצא תחת ידו הוא אחיד, מאורגן ומסודר טוב, מה שיקל מאוד על מלאכת העריכה, ההגהה ועל הכל – העימוד. כל מעמד יודע שאחד הסיוטים הוא להכין לעימוד קובץ וורד שהוקלד על ידי חובבן, ש'זרע' בו קודים ותווים בעיתיים (אנגלית, Shift-Enter וכיו"ב), בלי להיות מודע לכך. שירותי הקלדה נכונה ומקצועית תחסוך לכם זמן עבודה יקר בהמשך!

למרות הכל, אם יש לכם חבר או בן-משפחה שמוכן לעשות את העבודה – אין סיבה שלא תיעזרו בו, כי אחרי הכל – עם הקובץ ניתן יהיה להסתדר ותחסכו את עלות שירותי הקלדה.

הקלדה - טקסט רץ הוצאה לאור

מה צריך לעשות לפני הקלדה?

לפני שאתם מגישים קובץ להקלדה, חשוב שתדעו:

 1. גיבוי! אסור למסור להקלדה קובץ מקור ללא גיבוי, לעולם! תמיד חובה לצלם ולשמור עותק, למקרי נזק, אובדן, צונאמי ועוד. עם זאת, אחרי שצילמתם – כדאי לתת את המקור ולא את הצילום, כי ממנו מן הסתם יהיה קל יותר להקליד.

 2. סדר! אל תגישו להקלדה ערימת דפים מבולגנת. זה יצור קובץ מבולגן בהתאמה, שלסדר אותו ייקח לכם זמן ו/או יעלה לכם כסף. שבו על החומר היקר שלכם, חלקו לחלקים, סדרו בניילוניות או בקבצים מהודקים, מספרו את העמודים, מספרו את החוברות והוסיפו כותרות.

 3. טקסט נקי! מחקו מילים, הערות או מידע לא רלוונטי מהדפים שלא תרצו שיופיע בקובץ. במידה ויש לכם סימונים שונים על הדפים (מחק מילה / הוסף שורה / שורה חדשה / נקודה / עיטור / הפניה להערת שוליים / תיקון אחר) – שאלו את עצמכם; האם בטוח שהמקליד יבין את כוונתכם?

רק אחרי כל אלו – שלחו את כתב היד להקלדה.

כמה עולה שירותי הקלדה מקצועית?

המחיר המקובל בשוק לשירות הקלדה מקצועית נע בין 40 ₪ עד 60 ₪ לקובץ (קובץ=10,000 תווים כולל רווחים), כאשר השינויים נובעים בעיקר מרמת קריאות הכתב, ולעתים מסוג התוכן, כגון; מונחים מקצועיות, ראשי תיבות, שילוב שפות שונות, משוואות מתמטיות, הכנסת אלמנטים ועוד.

המחיר שלנו להקלדה מקצועית הנו 40 ₪ לקובץ, וככל שהכמות גדלה המחיר יורד – בייחוד בסגירת עסקה כוללת.

לקבלת הצעת מחיר להקלדה מקצועית – שלחו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

קלידי מקלדת - טקסט רץ הוצאה לאור

סריקה והמרה

מה עושים במקרה שיש לכם קובץ עם טקסט מודפס, ואתם רוצים לחדש אותו? האם צריך להקליד את הכל מחדש? מסתבר שלא. 

סריקה והמרת טקסט

במקרים רבים מגיעים אלינו מחברים עם ספרים ישנים שהם הוציאו והקבצים הממוחשבים שלהם אבדו, או לחילופין – מעוניינים לחדש ספר ישן שהקובץ שלו לא קיים. 

במקרה כזה לא תמיד חייבים להקליד מחדש את החומר, ופעמים רבות ניתן לסרוק את העמוד בצורה ממוחשבת, ועל ידי תוכנות תאימות – לחלץ מהתמונה הסרוקה את הטקסט המופיע בה. 

בעברית תוכנות סריקת הטקסט עדיין לא מפותחות דיין, ומתאימות רק להמרת צילום של כתב מודפס ולא כתב-יד. 

כשהכתב מודפס בצורה ברורה, התוצאות לא רעות ונדרשים שיפורים ותיקונים קלים, אך כשהמקור לא חד מספיק התוצאה בינונית, ויש לבצע בדיקה ולשקול האם כדאי לסרוק ולתקן או שעדיף להקליד מחדש בשירות הקלדה. 

אם אתם מתלבטים בשאלה זו, תוכלו לשלוח דוגמית מהחומר אלינו והמומחים שלנו יסייעו לכם להגיע לכלל החלטה ללא תשלום וללא התחייבות! 

במידת הצורך ניתן גם לערוך סימולציה קטנה של הסריקה וההמרה, בכדי לבחון את רמת התוצאה.

ישנה אפשרות לסרוק ולהמיר ספר שלם קומפלט, על ידי חיתוך שדרת הספר והרצה שלו במכונת סריקה ייעודית. לבירור פרטים טכניים – פנו אלינו!

כמה עולה סריקת טקסט? המחיר נע בין 1₪ עד 4₪ לעמוד סרוק עם/בלי המרה, בהתאם לכמות הדפים, אך המשתנה המשמעותי הנו כמה עבודת הגהה תידרש בכדי להביא את הטקסט למצב תקין ונקי. 

המרת קבצים וחילוץ

אחר לא מעט פרויקטים מורכבים של חילוץ, המרה ועוד שבצענו – רכשנו ידע לצד כלים וציוד טכני, המסייע לנו להתמודד עם מגוון אתגרים ולהרחיב את מעגל השירותים שלנו בתחום זה.

בין השירותים שנוכל להציע לכם במסגרת זו הם:

 • המרת קבצי שמע מתקליטורים, כוננים ואמצעי אחסון שונים בכל הפורמטים.
 • המרת קבצי שמע מקלטות (קסטות) לקבצי mp3 באיכות גבוהה.
 • בלעדי! חילוץ והמרת קבצים מתקליטונים מרובעים (מישהו עוד זוכר אותם?)
 • המרת קבצי PDF לקבצי וורד, ממגוון פורמטים לרבות ישנים מאוד או נעולים.
 • עיבוד סאונד ושיפור איכות שמע להקלטות ישנות ו/או לא ברורות.

בכל מקרה, במסגרת שירותינו אנו מעניקים ייעוץ חינמי ללא התחייבות, ותמיד תוכלו לפנות אלינו לשאלות ובירורים. 

לשאלות נוספות, בירורים או קבלת הצעת מחיר ללא התחייבות – השאירו פרטים כעת ונשוב אליכם בהקדם.

אולי יעניין אותך גם:

נווט בעמוד זה אל:

עוד על הוצאה לאור:

הוצאת ספר לאור - בשביל מה הוצאה לאור טקסט רץ הוצאת ספרים

הוצאת ספר לאור – בשביל מה?

הוצאת ספר לאור זהו צעד משמעותי. מתבקש לעצור ולשאול – בשביל מה? מה המטרה? למה אתם עושים את זה? כדאי שתהיה לכם תשובה מדויקת, לפני שאתם יוצאים לדרך…

קרא עוד »
כנסי רבנות משפחה וקהילה

רבנות, משפחה וקהילה

המיתוג של סדרת כינוסי רבנות משפחה וקהילה ימי עיון במלון לביא בתום שלושה ימים מרתוניים של עשרות דיונים והרצאות מקצועיות ותורניות, הסתיים בהצלחה רבה כנס

קרא עוד »
להוציא ספרים זה רווחי מחיר הוצאת ספרים טקסט רץ הוצאה לאור

להוציא ספרים זה ריווחי?

להוציא ספר זה רווחי? כמה כסף להשקיע? הרווח יכסה את העלויות? שוק הספרים לא מוצף מדי? אנשים לא הפסיקו לקרוא?… ובכן, מתברר שיש בהחלט ממה לחשוש… ​

קרא עוד »

רוצים הצעת מחיר להקלדה? השאירו פרטים ונחזור אליכם!