- ככה מריצים היום טקסט -

הפצת ספרים בחנויות

כחלק ממכלול שירותי ההוצאה לאור, אנו דואגים לטפל, למכור ולהפיץ את ספריהם של המחברים המוציאים לאור דרכנו את ספריהם. 

הפצת ספרים נעשית במגוון רחב של דרכים, ואנו פועלים בכל ספר בהתאם לאופיו ולדרכים הייחודיות המתאימות להפצתו שלו. מתלבטים? פנו אלינו לשיחת ייעוץ וננסה לעזור לכם!

הפצה בחנויות ספרים

אופן ההפצה המתבקש באופן טבעי על ידי כל מחברי הספרים, הוא הפצה ומכירת הספר בחנויות. לעתים נראה כי עצם ההופעה של הספר בחנויות היא ערך חשוב למחבר, עוד לפני השאלה האם נכון לספר להיות שם. 

ברם, מתברר שלא תמיד זהו המקום הנכון לספר, ולא תמיד זה משתלם למחבר. בארץ ישנן קרוב ל-500 חנויות ספרים (הרשימה המלאה כאן) והשוק תחרותי, מגמתי ומונופוליסטי מאוד. 

ההפצה בחנויות עולה למחבר באחוזי רווח מרובים. על פי רוב החנויות מקבלות את הספר בקונסיגנציה (מכר מותנה), ומשלמות למחבר תגמול של אחוזים על כל ספר שנמכר. 

על פי רוב המחבר יקבל 50% אחוז מהמחיר הקטלוגי. ברשתות הגדולות הוא יקבל פחות; 40%, 30% ואף פחות. לפעמים גם קורה שמחבר מקבל 3 ש"ח ופחות, על כל ספר שנמכר בחנויות…

הפצת ספר היא צעד שדורש ידע, מיומנות, הבנה והיכרות השוק, ולכן כדאי לגשת אליו מתוך בחירה מושכלת ואחר התייעצות. 

הפצה ומכירה בדוכני ספרים

אופציה נוספת של הפצה ומכירת הספרים היא באמצעות דוכני ספרים. לא הכוונה לדוכנים שמציבות החנויות, אלא לדוכנים בירידים, בקניונים ועוד. 

מחברי ספרים שמוסרים הרצאות – יכולים למכור בדוכן בכניסה (או ביציאה..) מההרצאה. יש בכך פטנטים וטכניקות מרובות, וכדאי מאוד לעשות זאת בשום שכל. 

ספרי קודש וספרים תורניים ניתן למכור בדוכני י. בלוי בבתי הכנסת. זוהי אופציה שבהחלט ניתן לקחת בחשבון כשהיא מתאימה, ואם אתם מעוניינים בפרטים ובמכירה בדוכנים אלו צרו איתנו קשר ונסייע לכם.

אגב, אנו עוסקים גם בפרסום ספרים.

הפצה בחנויות דיגיטל

כיום הפלטפורמה האינטרנטית הולכת וצוברת תאוצה, ומתבקש היה כי גם ספרים יימכרו בחנויות ספרים באינטרנט יותר ויותר. 

ברם, המציאות היא כי דווקא ספרים הם מוצר שפחות נמכר ברשת, ככל הנראה משום שלהתרשמות הפיזית ועלעול האצבעות על הדפים, מסייעת רבות בתהליך המכירה. 

אך כאופציית שיווק נוספת זה בהחלט יכול לבוא בחשבון, במיוחד אם מוצאים את הדרכים הנכונות לשווק את המוצר כפי שצריך. 

הפצה ומכירה עצמית

יש אפשרויות גם של הפצה עצמית, על ידי מכירה ישירה לחנויות (ועקיפת חברת ההפצה הרשמית), אך ברוב המקרים כדאי להימנע מכך כדי לחסוך טרדות ועגמת נפש. 

רוב ככל מחברי הספרים מוכרים את ספריהם גם במכירה פרטית מהבית, ואז יש יתרון בכך שהם מזדכים ברווח של 100% (במידה ולא מכרו את הזכויות).

צעד זה דורש גם ידע בשיווק, וכדאי להיעזר בעצות ומידע ממומחים כדי לייעל את תהליך המכירה העצמית מהבית. בסופו של דבר הקונה יעריך זאת גם יותר. 

במידה ואתם מבצעים הפצת ספרים מהבית בהזמנה טלפונית וכדו', יש לשקלל את עניין המשלוחים בדואר או דרך חברת שליחויות. זה עשוי לגרור כאב ראש, וקיימות אופציות נוחות הרבה יותר. 

אם אתם רוצים לשמוע על אופני הפצה שמתאימים באופן ייחודי לספר שלכם, פנו אלינו ואנו נסייע לכם בייעוץ חינם וללא הגבלה!

כל שירותי ההוצאה לאור:

הקלדה

הקלדה

עריכה

עריכה

הגהה

הגהה

עימוד

עימוד

עיצוב

עיצוב

הדפסה

הדפסה

פרסום

פרסום

הפצה

הפצה

שירותים נוספים:

תמלול

תמלול

OCR

OCR

תרגום

תרגום

ניקוד

ניקוד

מיתוג

מיתוג

אהבתם? תנו לייק!

רוצים לברר על הפצת ספרים בחנוית? דברו איתנו!

מאמרי הדרכה למחברי ספרים:

מאמר דעה טור דעה הוצאה לאור טקסט רץ הוצאת ספרים

מאמר דעה: הדרך לשכנע באמת…

הרבה אנשים יודעים לכתוב, אך רק מעטים כותבים ברמה גבוהה באמת. לא קל לכתוב מאמר דעה, אך זוהי הצורה החזקה והאפקטיבית ביותר להציג טיעון ולשכנע | טור לאינטליגנטים שבינינו…

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד

!

7 טעויות נפוצות
בהוצאה לאור של ספר

קבלו למייל שלכם מדריך קצר שיחסוך לכם הרבה כסף ועגמת-נפש!

תודה!

אנו נשלח למייל שלך את המדריך בהקדם.
המשך גלישה מהנה :) 

דילוג לתוכן