שירותי עריכה

מה זו עריכה?

 שירותי עריכה בהקשר שלנו היא עריכת טקסט או עריכת תוכן. מה ההגדרה של עריכת טקסט? אלו סוגים של עריכה יש? הכל בטקסט הרץ שלפניכם…

ראשית, בהגדרה הפשוטה עריכת תוכן היא כל מה שקשור לעריכה לשונית, עריכה ספרותית, ניסוח, חידוד, הבהרה, סידור והתעסקות בתכני טקסטים שונים.

כמובן ששירות עריכה לתוכן מקצועית קיימת בכמה רמות:

 • שגיאות כתיב, שגיאות תחביר, עריכה לשונית, סלנגים
 • עריכה ספרותית לניסוח קריא וברור יותר. החלקות, קישורים
 • הארכות, קיצורים, הבהרה של נקודות מעומעמות
 • מאקרו עריכה, הכוללת סידור החומר מחדש, מחיקה והוספה של קטעים

אלו אמנם כמה הגדרות לעבודת עריכת תוכן, אך האמת שאין לזה גבול ברור, ובכל עבודה העריכה תשתנה על פי הרמה הקיימת ועל פי התוצאה הראויה.

למה צריך עריכת טקסט?

יש הרבה אנשים המשוכנעים ובטוחים שסגנון הכתיבה שלהם ברור, מובן וקולח. אבל הוא לא. ישנו אפקט מעניין שאנו נתקלים בו רבות, לפיו אדם שיודע לכתוב היטב מעדיף שעל התוכן שלו יעבור עורך מקצועי לעריכת תוכן או לפחות מגיה מיומן, אך אדם שכותב פחות טוב מטבעו – דווקא הוא יראה צורך פחות במתן החומר לעריכה מקצועית. מסתבר שהכל עניין של מודעות, ואנו מצדנו מאפשרים ללקוח לזרום על פי נטיות לבו.

ברם, חשוב לדעת כי אין הרבה אנשים שב-א-מ-ת יודעים לכתוב יפה. יש הרבה שכותבים ברמה סבירה ומספקת וללא שגיאות, אך מעטים יודעים להוציא תחת ידיהם טקסט ברמה גבוה. ידיעה זו חשובה לאור העובדה שהצלחת הספר תלויה במידה רבה בסגנון העריכה, האם הוא מובן, ברור, קולח וחי.

התייעצו על כך עם עורך תוכן מקצועי ובדקו:

 1. הכתיבה שלכם תקנית מבחינה לשונית ותחבירית?
 2. הכתיבה שלכם מעניינת? מובנת? סוחפת?
 3. הכתיבה שלכם מסודרת ומאורגנת מספיק?

תמיד כדאי לשאול דעה אובייקטיבית, ולבחון אופציה של עריכה ספרותית מקצועית. ולפחות – ייעוץ מקצועי על עריכת תוכן. במידת הצורך תוכלו לפנות אל המומחים שלנו ולהתייעץ ללא תשלום וללא התחייבות.

סוגי עריכת טקסט

יש סוגים רבים ושונים של עריכת תוכן, המשתנים לפי סוג הטקסט ומטרתו, ולמעשה – לפי ענפי הכתיבה השונים (מסודר לפי א'-ב');

 • ביוגרפיה – בתחום זה נדרש אדם עם יכולת ספרותית, אשר תדע לשלב בין ציון מכלול נתונים מדויק אך לא מלאה, לבין הוספת רוח חיה והוואי לספר ולדמויותיו.

 • ילדים – לא כל אחד יודע אלו מילים יעשו את העבודה, ויתנו את הטון המתוק והחייכני לספר, ומה הילדים יאהבו ממבט ראשון, עוד על הוצאת ספרי ילדים.

 • מחקר – לתחום זה נדרש אדם עם רקע אקדמאי, הבקיא בכללי הכתיבה המדעית והמקצועית, זאת מלבד עצם יכולת הכתיבה הנאותה והתקנית. עריכתו תבוא לידי ביטוי בחידוד נקודות, בניסוח מדויק, בהבאה נכונה של ציטוטים ומקורות ועוד.

 • עיון – זהו התחום המורכב והמאתגר מכולם, היות ובו נדרש שילוב של דיוק מקסימלי בכל כללי הלשון והתחביר לצד הבנה וראייה היקפית של החומר והיכרות עם התכנים המדוברים.

 • פרוזה – מובן שהעורך יזדקק ליכולת טובה של ניתוח ותיאור דמויות ומצבים, יצירת אווירה וראייה היקפית על מכלול העלילה.

 • תורני – בתחום התורני לבדו ישנם כמה וכמה ענפים; ישנה עריכה עיונית-הלכתית המצריכה אחריות ודיוק בפרטים וכמובן – ניסוח תלמודי-הלכתי בנגיעות ארמית וראשי תיבות מקובלים, ישנה עריכה מוסרית הנכתבת בעברית אך משתמשת במילים ובפעלים המוכרים רק ל"מי שבא משם" וישנם סוגים רבים נוספים של כתיבה בתחום זה.

 • תוכן – רשימה זו מתמקדת בעיקר בעריכה לשונית, אך חשוב לדעת שיש אנשים שמומחים בעריכת תוכן, בראייה היקפית של הטקסט ובהבנת הסדר הראוי של הדברים. על פי רוב זוהי העריכה היקרה ביותר, כיון שהיא דורשת כשרון רב, מקצועיות וניסיון.

 • תוכן ויזואלי – אולי תתפלא לשמוע, אך גם לתוכן לא כתוב יש עורכים מקצועיים. איזה תמונות לשים? האם הן נכונות? האם הן מתאימות? איזו שפה גרפית תתאים לסגנון? חלק מההחלטות נתונות למעצב בשלב הבא של ההוצאה לאור, אך ברמה הרעיונית יותר ניתן להתייעץ עם עורך תוכן ויזואלי. מקובל עשות זאת בעיקר בפרויקטים גדולים ומורכבים ופחות בספרים רגילים.

בכל אחד מהתחומים שהוזכרו ושלא הוזכרו, ישנן רמות שונות של עריכה תוכן והתערבות בתוכן. עריכה ברמת המילה (שגיאות כתיב וכו') זהה אצל כולם, אך ברמת המשפט וכל שכן הרעיון – כמספר העורכים מספק הסגנונות.

כמובן שמומחיות עורך התוכן היא לא רק לשכתב חומר בצורה מושכת ומקצועית, אלא גם 'להיכנס' לראשו של המחבר, להבין את הלך רוחו ולהתאים את עצמו לסגנונו המדויק בכדי שהתוצאה הסופית תתאם את אופי החיבור והמחבר.

שיטות התמחור בשל שירות עריכת תוכן

למרות זאת, ישנם מחירים כלליים בשוק שניתן להצביע עליהם, וכן מספר שיטות תמחור נפוצות. נציג להלן את שיטות התמחור לעריכת טקסט ועריכה לשונית, בכדי להקל עליכם להשוות ולבחון עלויות מול תועלת;

 1. לפי שעת עבודה.
 2. מחיר קבלני לעריכת קובץ ספציפי על כל תוכנו.
 3. לפי מילה בודדת (מקובל בעבודות קטנות).
 4. לפי יחי' של 100 מילים.
 5. לפי "עמוד" = 250 מילים.
 6. לפי 1000 תווים.
 7. לפי "קובץ" = 10,000 תווים.
 8. לפי "גיליון דפוס" = 24,000 תווים.

שיטות התמחור הפופולריות הן בעיקר המודגשות – עמוד וגיליון דפוס, אך כל אחת מהנ"ל עשויה להיות השיטה שבה ישתמש מציע השירות שלכם.

כמובן, פעמים רבות ניתן להגיע להצעת מחיר כולל וסופי על הכל, לפי כמות מוגדרת של טקסט. קל וחומר כשמדובר בעריכת מסמך בודד.

כמה עולה עריכת תוכן?

אין מחיר לעריכה תוכן.

לא שייך לקבוע לכך מחירון כיון שהמחיר משתנה מאוד לפי רמת הקושי ואורך העבודה. לכן בכל מקום עבודה רציני הצעת מחיר רשמית תקבלו רק אחרי שתשלחו דוגמא מהחומר, והעורך תוכן יראה מה עומד לפניו ויבין לאיזו רמה תרצו להגיע.

בכל מקרה, תוכל להתייעץ עם המומחים שלנו לעריכת תוכן גם לגבי סגנון ורמת העריכה הנדרשים, וכך להגיע אל העורך שמתאים בדיוק לצרכיך.

מה אנו מציעים בשירות עריכה שלנו?

אצלנו תוכלו ליהנות בשירות עריכה מצוות עורכים מיומן ומקצועי, מכיל מספר עורכים המומחים כל אחד בתחומו שלו, עבור עריכת תוכן, עריכה אקדמאית, עריכה ספרותית, תורנית ועוד.

לצידם אנו מעסיקים גם עורכים מתחילים [אך לא חובבנים כמובן], בכדי לספק שירותי עריכת תוכן, עריכה לשונית והגהה לספר במחיר זול יותר, למעוניינים בכך.

בכל מקרה, כשתפנו אלינו תזכו לייעוץ מקצועי ומקיף בתחום, שיסייע לכם להחליט האם אתם זקוקים לעריכת טקסט מקצועית, מאיזה סוג ובאיזו רמה – ללא התחייבות וללא תוספת תשלום.

פשוט רוצו על זה!

שירותי ניקוד

מתי עושים ניקוד?

ניקוד אותיות מתבצע בספרי מקרא ותנ"ך, ספרי שירה ופואטיקה וכמובן – ספרי ילדים.

במגזר החרדי צץ לאחרונה טרנד חדש, לנקד גם ספרים לנוער וספרות פופולרית. טרנד שלא ברור מה מקורו אך אין ספק שהוא מקדם מכירות מעולה.

הניקוד משווה לטקסט אופי קריא מאוד, חייכני ומלטף. עם זאת – פחות רציני ובוגר. קל מאוד לקרוא טקסט מנוקד, אך הניקוד מאט את הקריאה, ומגביל המידה מסוימת את מעופו ודמיונו של הקורא.

לניקוד יש יתרון שולי אך משמעותי, שהוא מונע כל צורך בהגהה נוספת, מאחר ובמהלך מלאכת הניקוד הטקסט נסרק מילה-מילה, ונדיר מאוד שתהיה בו טעות משמעותית לאחר מכן, למעט טעות בניקוד עצמו.

מי עושה ניקוד?

מלאכת הניקוד צריכה להיעשות על ידי אדם מוסמך שלמד זאת, כיון שהיא כרוכה בידע דקדוקי מקצועי רב. לא פעם ניתן לראות אנשים לא מנוסים המבצעים ניקוד על סמך ידע כללי מבית הספר לצד אינטואיציה, והתוצאות מביכות…

יש תוכנות שמנקדות באופן אוטומטי, אך נכון לעכשיו הן עדיין לא מספקות (וספק אם הן יספקו אי פעם), ומבצעות עבודה חלקית למדי. יש מנקדים המשתמשים בהן ועוברים על הכל מחדש, ויש כאלו שמעדיפים להסתדר בכוחות עצמם, במיוחד המנוסים והוותיקים שהעבודה רצה להם בידיים.

שירותי הניקוד שלנו

כחלק משירותי עריכת הטקסט – אצלנו בטקסט רץ תוכל ליהנות משירותי ניקוד מקצועיים ומדוייקים, ובמחירים מעולים.

חשוב לציין כי שירותי ניקוד הם יקרים מטבעם מאחר והם דורשים עבודה קשה ושעות עבודה מרובות. יתכן ובמקום להשקיע בניקוד – כדאי להשקיע בתחום אחר בהוצאה, כגון בהשבחות הדפוס או בפרסום, ולהשיג תוצאה טובה ונמכרת יותר. מאידך – לא פעם דווקא הניקוד הוא זה שמריץ את המכירות.

במקרה ואתה מתלבט האם להשקיע בניקוד או לא – פשוט פנה אלינו, והמומחים שלנו יעזרו לך להחליט!

אולי יעניין אותך גם:

דלג בעמוד זה אל:

עוד על הוצאה לאור:

עימוד תורני לספר קודש, עיצוב לספרי קודש סוגים שונים - טקסט רץ

עימוד תורני לספרי קודש

עימוד תורני לספר קודש – במה הוא שונה? איך עושים אותו? מדוע הוא מבוצע דווקא בתוכנת תג? מה האתגר ביצירת קובץ 'רב-טקסט'? מדוע 'צורת הדף' לא תשתנה לעולם?​

קרא עוד »
כנסי רבנות משפחה וקהילה

רבנות, משפחה וקהילה

המיתוג של סדרת כינוסי רבנות משפחה וקהילה ימי עיון במלון לביא בתום שלושה ימים מרתוניים של עשרות דיונים והרצאות מקצועיות ותורניות, הסתיים בהצלחה רבה כנס

קרא עוד »
העתק שמש

העתק שמש – מה זה? למה זה?

העתק שמש. מילת קסם מקצועית שכמו כל מונח מקצועי – מבלבלת ומבהירה שאינכם יודעים כלום. אז זהו, שזה ממש פשוט! קבלו הסבר קצר ובהיר על המושג, על תפקידו ועל מה שאתם צריכים לעשות איתו.

קרא עוד »

רוצים הצעת מחיר לעריכת טקסט? השאירו פרטים ונחזור אליכם!