הדפסה

אנו בטקסט רץ הוצאה לאור, מעניקים שירותי הדפסה באחריות מלאה ובאיכות מעולה, של ספרים בכריכה קשה ורכה, צבע וסקאי, וחוברות בגדלים ופורמטים שונים.

בנוסף אנו מספקים שירותי דפוס למוצרי פרסום ופרינט שונים, לרבות עלונים, ברושורים, פלאיירים, רולאפ, כרזות ופלוטרים ועוד, כפי שתוכלו להתרשם בגלריית עבודות הסטודיו שלנו. 

איזה סוגי הדפסה יש?

קיימים סוגים רבים של הדפסה, חלקם חדשים וחלקם מיושנים. נפרט את הרלוונטיים לגבינו.

 • דפוס אבן – שיטת דפוס מהעולם הקדום שבה היו מכינים אותיות מתבנית אבן, ומטביעים בעזרתה על הנייר (קלף או עלים יבשים).
 • העתק עץ – שיטת דפוס עתיקה שבה היו מכינים גלופת עץ משרטטת המכילה את כל תוכן הדף, ואותה מטבילים בדיו ו'חותמים' את הדף כולו על הקלף או הבד.
 • דפוס בלט – שיטה שהתפתחה עם מהפכת הדפוס, ובה בית הדפוס היה מחזיק אוסף גדול מאוד של אותיות מכל הסוגים והגדלים, 'בונה' מהן את הדף הרצוי ומטביע איתו על הנייר. בצורה זו הודפס התנ"ך הראשון, ובצורה זו (שהשתכללה ברבות השנים) הודפס גם ש"ס שעבר אינספור מהדורות צילום עד להופעתו של ש"ס עוז והדר לפני כעשור ומחצה.
  השיטות הללו פסו מן העולם, אך שלל האפשרויות המתקדמות שקיימות היום, ואולי גם כל צורת חיינו, חייבות את התפתחותן לשיטות אלו שהובילו את מהפכת הדפוס.
 • הזרקת דיו – כולנו מכירים מהמדפסת הביתית כמובן, אך הזרקת דיו משמשת גם בעולם הדפוס המקצוע עבור הדפסות ענק בדיו UV וברוחב של 2 עד 5 מטר ויותר. הזרקת דיו משמשת למסמכים ביתיים, אך גם להפקת שלטי חוצות, שמשוניות ועוד.
 • דפוס דיגיטלי – הדפסה מתקדמת יותר, ובה הקובץ הדיגיטלי מודפס ישירות על הדף, דרך מערכת ממוחשבת. בדרך כלל ההדפסה היא על ידי תוף שעליו מקובע הדיו מבלנקט שמושפע מלייזר. גם הזרקת דיו נחשבת להדפסה דיגיטלית. דפוס דיגיטלי משמש לרוב סוגי המדיה המודפסת על דפים רגילים (נטול עץ/כרומו) בכמויות קטנות.
 • דפוס אופסט – זהו הדפוס הסטנדרטי לכמויות גדולות, העובד עם לוחות אלומיניום מצופים אמולסיה, שאוגרים דיו מאמבטית צבע ומעבירים לבלנקט שיטביע אותו על גליון הנייר. דפוס האופסט משמש להדפסה על נייר רגיל בכמויות של 250 יחי' ומעלה. רוב הספרים מודפסים באופסט, ועל תהליך האופסט המרתק ויצירת הספר ראה מאמר נפרד בבלוג שלנו.
 • דפוס משי (רשת) – הדפסה מדויקת מאוד הנעשית על ידי העברת דיו ליריעת משי, וממנה ישירות אל האובייקט שעליו מדפיסים. משמש כיום בעיקר להדפסות על בד, מפות, דגלים ועוד.
 • דפוס פלקסו – שיטת הדפסה שמתאימה להדפסה על חומרים רכים, ומבוצעת על ידי גלופת גומי רכה (מהסוג המוכר לכולנו מחותמות המשרדים). דפוס פלקסו משמש להדפסה על ניילון, קרטון גלי, אריזות פלסטיק רכות ועוד.
 • דפוס שקע – שיטת הדפסה שבה בתוף ישנם חריצים בהתאם לצורת ההדפסה הנדרשת, חריצים אלו מתמלאים צבע ויורדים ישירות אל הדף. שיטה זו משמשת בעיקר באמנות ויצירה, ולא בהדפסות סטנדרטיות.
 • דפוס צילינדר – התפתחות מודרנית של דפוס שקע. ההדפסה מבוצעת על ידי תוף בעל נקבוביות זעירות שנוצרות בלייזר, ומהן יוצא הדיו על פי התוצאה המתבקשת. הכנת התופים להדפסה יקרה מאוד, ומאידך – התוצאה היא האיכותית ביותר הניתנת להשגה. בארצנו הקטנה אין די אזרחים בכדי להצדיק אחזקה של דפוס צילינדר, ולכן אין דפוס כזה בארץ.

איזה תקלות יכולות להיות בדפוס?

האמת, שבלי סוף.

כאשר מנסים לחסוך ולעבוד עם מפיקי דפוס זולים ו'חאפרים', ובמיוחד כשמדובר בספר, עלולים להיתקל באינספור תקלות ובעיות, שבסופו של דבר יגרמו לכם להתחרט ובגדול על החסכון המזערי.

להלן רשימה קטנה של פגמים ושגיאות אפשריות:

 1. איכות הדפסה נמוכה בצבע ובשחור-לבן, צבעים לא חופפים ולא תואמים, רוויה גרועה ועוד.
 2. מכונות הדפסה ישנות מדפיסות באיכות גרועה, מותרות סימני תפס על הנייר ולעיתים גם כתמי דיו ו'רעש' (נקודות דיו דקות שהושפרצו על הדף עקב מכונה לא נקייה ועבודה מהירה ולא מוקפדת).
 3. בהטבעה מטאלית – גלופות זולות ופשוטות עלולות לגרום להמסת יתר של האלומיניום או הצבע, ולטשטוש ההטבעה, בייחוד בעיטורים עדינים. מכונות זולות ועבודה לא מקצועית יגרמו לחוסר דיוק בהטבעה, הטבעות חסרות או כפולות, כוויות בכריכה ועוד.
 4. עובי שדרה לא תואם למס' העמודים, יגרום לשדרה להיות מתוחה או רפויה – מראה מכוער לכשעצמו, ולהשפיע על חוזק חיבורם של הדפים בשימוש קצר.
 5. כריכה קשה מסוג זול, עלולה להיות דקה פחות מהתקן, להתעגל בחום ההטבעה להיפרד מהפורזץ וליצור תחושה זולה למחזיק הספר.
 6. תפרים לא מדויקים יגרמו לקושי בפתיחה, ולדפים רופפים.
 7. ליין לא מדויק יגרום חיבור לא נכון של הדפים, חיבור עקום של הפרוזץ, חיתוך חלקי, קיפול הגיליון פנימה אל תוך הספר ועוד.
 8. אם תיאום גודל העמוד נעשה ביד לא מקצועית, השוליים עשויים להיות לא אחידים, הטקסט לא במקום וגרוע מכך – עמודים שיודפסו חלקית.
 9. חיתוך לא מדויק יגרום לשוליים לא אחידות, לשול לבן אחרי שול אפור, ואף לעיקום של כל הטקסט על הדף.
 10. לוחות זולים ופשוטים, ניסיון לחיסכון באמולסיה או בגומי הנוזלי וכמובן עבודה לא מקצועית וזהירה – יגרמו לכתמי צבע הנובעים מקימוטי הגיליון, שיחזרו על עצמם באותם מקומות בכל המהדורה.

כמו בכל ענף המגלגל מחזור כספים גדול, גם ענף הדפוס מלא בדברים יפים – ויפים פחות. הניסיון וההתמצאות במכלול מרכיבי ההדפסה, חשובים עד מאוד בכדי לוודא שהתוצאה אכן תהיה איכותית ולא רק תיראה כזו, או גרוע מכך.

האם כדאי להדפיס דרך הוצאה לאור?

ככלל, הוצאה לאור אינה בית דפוס, אלא משמשת כקבלן הדפסה הצורך שירותים מבתי דפוס ומעניקים ללקוח בתוספת עמלת תיווך. אז למה רוב האנשים מדפיסים דרך הוצאה לאור ולא פונים ישירות לדפוס וחוסכים את התיווך?

מתברר כי ישנם כמה טעמים לדבר;

 1. כשהוצאה לאור פונה לדפוס, היא תקבל כמובן הצעה זולה משמעותית ממה שיקבל לקוח פרטי שפונה. את הפער ההוצאה לאור תשלים ובסופו של דבר הלקוח יקבל את אותו המחיר שהיה מקבל אילו היה פונה לדפוס בעצמו. הרווח של ההוצאה לאור מההדפסה, אפוא, הינו על חשבון הדפוס ולא הלקוח, והלקוח עשוי לשלם אף פחות ממה שישלם כשהוא פונה ישירות אל הדפוס!
 2. כשהוצאה לאור פונה לדפוס, מעבר לאיתור מחיר משתלם על ידי כלל נותני השירות בענף – היא יודעת לקחת בחשבון עוד כמה פרטים קריטיים, כמו למשל ממי כדאי להיזהר, עם מי כן כדאי לעבוד ובאיזה מחיר.
 3. כשהוצאה לאור פונה לדפוס, גם אם הוא עמוס בעבודות גדולות ומתקשה להתייחס ולתת שירות אדיב ללקוחות קטנים (למרות ההבטחות של סוכן המכירות הנחמד בעת סגירת העסקה…) הוא תמיד יודע וזוכר שהיחס למו"לים הוא שונה, כי העבודה הבאה תלויה בשירות ובאיכות של המוצר הנוכחי ושביעות רצונו של מחבר הספר מההדפסה.
 4. כשהוצאה לאור פונה לדפוס, השיח וההתנהלות אורכים למדפיס פחות מרבע זמן מאשר מול לקוח רגיל, עקב כך שהמו"ל מתמצא היטב במושגים ובמונחים, יודע מה לשאול ומתי, מתי לבא, מה לראות והיכן וכמובן – איפה לא להסתובב ולהפריע. זוהי סיבה נוספת לכך שעבודות של הוצאות לאור יזכו ליחס עודף בדפוס (ולכן גם למחיר זול יותר).
 5. כשהוצאה לאור פונה לדפוס, המדפיס יודע שהעבודה תעבור ביקורת איכות מקצועית וכל תקלה ופגימה יזוהו באופן מיידי (ולא כעבור חודשיים כשדפים יתחילו לנשור והכריכה תכורסם במהירות..), ולפיכך הוא נזהר ומקפיד שבעתיים על איכות העבודה.
 6. כשהוצאה לאור פונה לדפוס, אם היא מכבדת את עצמה היא דואגת לאיש מטעמה שיבקר את איכות ההדפסה במהלך העבודה, יוודא שנעשית עבודה איכותית ומדויקת, יתן 'טיפים' לאנשים הנכונים ויזהיר בפני תקלות ובעיות.
 7. כשהוצאה לאור פונה לדפוס, היא מיומנת בתפעול נכון ומהיר של העבודה כולה על כל חלקיה, ושילוב נכון של כל בתי העסק המעורבים. כך נמנעים עיכובים ולחצים מיותרים.
 8. כשהוצאה לאור פונה לדפוס, היא יודעת מראש דרישות איזה להעמיד בכל חלקי ההפקה, אילו השבחות כדאי לבצע, על מה להתעקש ומה דורש הקפדה מיוחדת.

וכשלקוח פרטי פונה…

הפקת דפוס זה מוצר

לאור כל הנ"ל חשוב להבין כי הפקת הדפוס על ידי גוף ממוסד ומנוסה, זה מוצר לכל דבר. מוצר שיבטיח לכם את איכות החומר, את השירות שתקבלו, את התמורה ואת האחריות על ספרכם. אלא מה, שמוצר זה משולם מתוך רווחי הדפוס החפץ בעבודה קלה, ולא מכיסכם.

זו הסיבה שכל מחברי הספרים הרציניים – מדפיסים ומפיקים את ספריהם על ידי הוצאה לאור מכובדת, ולא בצורה עצמאית.

על כל זאת קחו בחשבון כי ספר שהופק על ידי הוצאה לאור, יש לו מקום חשוב ומכובד יותר בפני עצמו, מבחינה תדמיתית ושיווקית. בעולם האקדמי חלק בלתי נפרד מציטוט של ספר כמקור, יכלול את שם ההוצאה.

מה אנחנו מציעים?

אנו מציעים ללקוחותינו שירותי הדפסת ספרים וחוברות, במחירים מעולים המתמודדים היטב עם הצעותיהם של הדפוסים השונים בשוק, אך טומנים בחובם ערכים מוספים רבים, כפי שפורט לעיל.

כשלקוח פונה להדפסה דרכנו, מלבד הבטחת האיכות והאחריות על מוצר לצד חסינות העבודה מול הדפוס – הוא מקבל מגוון בונוסים נוספים;

 • שירות אדיב ומענה בכל שעות היום לכל שאלה.
 • יצירת הדמיה תלת ממדית לספר.
 • הכנת מודעת פרסום בתבנית.
 • פרסום באתר טקסט רץ, בפייסבוק שלנו ובפלטפורמות נוספות.
 • יכולת התערבות בעבודה לפי בחירת הלקוח, בין אפס התערבות לנוכחות מלאה בכל פרט.
 • הסברים מפורטים על כל שלב ושלב בתהליך.
 • ליווי להפצה בחנויות, פרסום ויח"צ בעיתונות, באינטרנט ובפלטפורמות נוספות.

כל זאת – ללא תוספת תשלום!

הלקוחות שכבר מכירים אותנו, ובייחוד אלו שבצענו עבורם את השלבים המוקדמים יותר של ההוצאה לאור – מעדיפים ברוב מוחלט של המקרים להמשיך איתנו עד לשלב ההפצה.

תרצו לבדוק עלויות או פרטים נוספים? פנו אלינו!

אולי יעניין אותך גם:

רוצים הצעת מחיר להדפסת ספר? השאירו פרטים ונחזור אליכם!